Odborné poradenstvo

TASHA PONÚKA PRE NAŠE ZÁKAZNÍČKY ODBORNÉ PORADENSTVO

Ak máte akékoľvek problémy s naším materiálom a potrebujete poradiť, určite vám vyjde v ústrety naša odborná technologička Iveta Jančíková. Ivetka je k dispozícii na tel. č. 0918 866 009, pon - pia od 10:00h do 16:00h.

Často kladené otÁzKy

PermanentnÝ make-up

NeChty

PedikÚra

KoZmetika

Permanentný make-up

Čo mám robiť s obočím, ktoré potrebuje korekciu, je vyblednuté, ale namiesto svetlo hnedej farby je do červena. Aký pigment mi poradíte?

TASHA Beauty vo svojej predajni má kvalitné nemeckej pigmenty so zvýšenou koncentráciou mikropigmentov, ktoré dokonale kryjú pokožku. V širokej škále farebných odtieňov s podtónom sú 3 pigmenty na obočie s pridaním zelenej. Sú určené nielen na korekciu obočia, ktoré vybledlo dočervena, ale aj na nové obočie. Zelená v hnedej zabezpečí, že vyblednutím sa obočie zosvetlí, ale nebude " mutovať " dočervena. Sú to pigmenty 04 Schlamm najsvetlejšie farba, 53 Salt n Peper - farba, ktorá pristane 90 % žien, pretože pôsobia prirodzene a nakoniec Petrol- určená pre tmavovlásky. Pigmenty sú v balení 6ml alebo 10ml.

Plánuje TASHA Academy učiť PMU čiarkovanou metódou a aký máte názor na tento trend ?

Stanoviť odborný kurz pre doškoľovanie PMU čiarkovaním nie je problém, ak o neho bude záujem. Aký na to máme názor?

Ak je kozmetička zručná a má prístroj so špeciálnymi ihlami na čiarkovanie, môže vytvoriť veľmi pekné obočie. Avšak nie každej žene sa to hodí. Niektoré ženy, hlavne v zrelom veku, majú riedke obočie, takmer vypadané. Tam je nutné urobiť podklad svetlejšou farbou a až potom môžeme vykonať čiarkovanie. Iné ženy potrebujú korekcie, pretože majú obočie, povedzme si úprimne, " znetvorené " a v tom prípade sa musí postupovať inak, ide o zložitejší proces. Mladé dievčatá čiarkovanie nepotrebujú, snáď len ak chcú " zahustenie " obočia a to môžeme urobiť tiež čiarkovaním. Alebo majú krátke obočie a chcú ho zvýrazniť. To platí aj pre korekciu na začiatku obočia. Opakujem, že keď je kozmetička zručná, čiarkovanie bude pre ňu hračkou.

Nechty

Čím sa líšia gély LeChat od TASHA gélov?

TASHA gély predstavujú gélové systémy, ktoré patria v nechtovom dizajne medzi klasiku. Práve vďaka technologickým postupom v modelovaní nechtov, kedy sa vytvárajú známe " C " oblúky a to bez ohľadu na používanie gélov rôznych značiek. TASHA gély sa rozvinuli od Pink gélu, cez podkladové , stavebné až po vrchné Top gély. Na našom trhu sú obľúbené . Nie je to len tým, že TASHA pôsobí v nechtovom dizajne od roku 2002, ale aj preto, že podľa slov mnohých nechtových dizajnérov, sa s nimi dobre pracuje.

Naproti tomu, LeChat prináša na slovenský trh nové pojatie v nechtovom dizajne. Nejde už o modelovanie nechtov s " pracnými " C - oblúkmi, ale o predlžovanie nechtov s prirodzeným efektom. Umožňuje to nová technológia, ktorá je spojením UV gélu s gélovým púdrom. Gél sa aplikuje technikou lakovania. Je vo fľaštičke so štetcom. Gél je dokonale viskózny, tj. má dobrú kĺzavú konzistenciu, nerozteká sa, nie je riedky, nie je hustý. Je ideálny na nanesenie tenkej vrstvy a následné posypanie transparentným gélovým púdrom. Nechty sa potom vložia na krátky čas do UV lampy.

Powder gélom sa dajú predĺžiť a vytvarovať celé nechty. Tento gél slúži ako " základný kameň ", na ktorý môžete použiť stavebné gély LeChat a to podľa toho, akú nechtovú architektúru chcete vybudovať.

Na koľko použití je 15ml fľaštička Powder gélu?

Ako sme pri charakteristike odlišností gélov medzi LeChat a TASHA uviedli, Powder gél LeChat je vo fľaštičke so štetcom s objemom 15ml. Pretože sa aplikuje v spojení s gélovým púdrom,  nanášajú sa tenké vrstvy gélu. Skoro akoby sme lakovali. Ak sa zbavíte zvyku, že ho nanášate veľa, hlavne kvôli " C " oblúkom, vystačí vám na 20 - 30 párov nových rúk. 

Aký čas stačí na vytvrdzovanie Powder gel systému?

Vďaka konzistencii gélu s perfektnou viskozitou a spojenie gélu s gélovým púdrom, stačí, aby ste jednotlivé vrstvy vytvrdzovali v 9W UV lampe niekoľko sekúnd, pokiaľ ide o prvú a druhú vrstvu. Posledné sa vytvrdzuje 3 minúty.

K predlžovaniu nechtov POWDER GELOM vám postačí aj jednožiarivková lampa. Presvedčte sa o kvalite žiarivky, akú má životnosť.

Ak máte 4žiarivkovú lampu, môžete ju použiť pri vytvrdzovaní s rovnakým časom ako pri vytvrdzovaní v jednožiarivkovej.

Majte na pamäti, že by sa žiarivky mali vymieňať každých 6-9 mesiacov. Opotrebovaním sa znižuje ich výkon a predlžuje sa čas vytvrdzovania.

Môžem použiť namiesto Powder gélového púdru akrylový prášok?

Nie. Odporúčame použiť so základným Powder gélom Powder gélový púder LeChat. Zabezpečí vám požadovanú priľnavosť. Firma LeChat negarantuje žiaduci výsledok s použitím iného prášku.

Systém Powder Gel je vyvinutý ako kombinácia dvoch produktov - oboch gélov. Navyše, je odskúšaný vo viac než 40 krajinách sveta. Tento systém firmy LeChat má zo strany nechtárok veľké uznanie.

Pri rešpektovaní správnych postupov nanášania a vytvrdzovania, gél sa neodchlipuje a vydrží potrebnú dobu do času doplňovania 3-4 týždne.

Má TASHA gély na prírodné poškodené nechty?

Má. Vo februári tohto roku TASHA predstavila na Interbeauty v Bratislave a následne na VIP seminároch novú nechtovú značku LeChat a jej dva gélové základné systémy. Jeden z nich je Powder Gel a druhý NOBILITY. Práve systém Nobility, s transparentným gélom a celou škálou farebných Bio - gélov, je určený na posilnenie poškodených prírodných nechtov nielen na rukách, ale aj na nohách.

NOBILITY je:

 • Vhodný doplnok ku klasickej manikúre - gélová manikúra;
 • Určený na spevnenie ;
 • Nechty vyzerajú elegantne, nelámu sa ani neodlupujú, sú pružné;
 • Vhodný je aj na nechty, ktoré potrebujú odpočinok po dlhodobom umelom predlžovaní nechtov;
 • Umožňuje plnohodnotné predĺženie nechtov s použitím farebných bio - gélov Nobility;
 • Vhodný doplnok ku klasickej pedikúre - gélová pedikúra;
 • Vhodný doplnok pre pánov - pánska manikúra;

Veľa klientok určite uvíta novú službu v starostlivosti o prírodné nechty. Navyše sa bio - gély Nobility sa dajú odstrániť bez poškodenia prírodných nechtov a to rozmočením gélov vďaka Soak off formule. Nemusí sa pilovať alebo zbrusovať, čo nechty najviac poškodzuje.

Systém Nobility obsahuje 34 farebných bio - gélov, ktoré je možné tiež odstrániť rozmočením. 

Systém bio - gélov Nobility je vhodný pre prácu nechtových dizajnérok, ktoré majú alergické reakcie na pokožke rúk od modelovania nechtov gélmi, ktoré je potrebné pilovať alebo zbrusovať.

Pedikůra

Čo pomáha predchádzať kŕčovým žilám?

Každodenné, aspoň 10 minútové, sprchovanie nôh, a to od prstov až po boky. Voda má byť spočiatku vlažná, potom studená . Po sprchovaní treba nechať nohy voľne oschnúť a potom ľahkými krúživými pohybmi urobiť na každej nohe dvojminútovú masáž.

Hlboké dýchanie: hlboký nádych a predĺžený výdych pôsobia ako pumpa a žilná krv z dolných končatín je takto poháňané k srdcu.

Pestrá strava s dostatkom čerstvého ovocia, zeleniny a nerozpustnej vlákniny, ktorá pomáha predchádzať zápche.

Kladenie nôh do vyššej polohy ( pri sedení za pracovným stolom do vodorovnej polohy ) aspoň na 15 minút niekoľkokrát za deň, aby sa nohy odkrvily a uvoľnili. Pri sedavom zamestnaní sa treba každú hodinu dve - tri minúty prechádzať a nadýchať čerstvého vzduchu.

Cviky, ktoré v nohách zlepšujú prietok krvi, napr. krčenie prstov, dvíhanie predmetov prstami na nohách, prešľapovanie päta - špička, krúženie chodidlami a pod. 

V prípade veľmi unavených nôh si doprajte sedavú kúpeľ v teplej vode s nohami vyloženými na okraji vane, čím sa dosiahne prekrvenie panvy a odkrvenie dolných končatín a to s efektom celkového uvoľnenia.

Môžem pomôcť chodidlám, ktoré sú už tzv. "odpísané"?

Samozrejme. Ak ste pedikérka a chcete vedieť ako, prečítajte si, aký je rozdiel medzi mokrou a tzv. " suchou " alebo " medicinálne ", presnejšie prístrojovou pedikúrou.

Viete, čím sa prístrojová pedikúra zásadne líši od klasickej " mokrej " pedikúry?

Prvý zásadný rozdiel spočíva v tom, že zatiaľ čo pri " mokrej " pedikúre pedikérka obvykle chodidlá nôh klientky ponorí hneď do vody, pri prístrojovej pedikúre sa pracuje s nohami takými, aké sú - suchými. Pri " mokrej " pedikúre chodidlá nôh musia byť odmočené, pretože pedikérka pracuje s náčiním, ktoré si vyžaduje zmäkčenú pokožku. Ak však pedikérka posudzuje stav chodidiel po odmočení , posudzovanie je skreslené. Pri " suchej " pedikúre chodidlá nôh sú suché, pretože pedikérka vykonáva ošetrenie s prístrojom - brúskou a frézami. Aby správne rozhodla, s akou frézou bude pracovať, musí správne posúdiť stav odchýlok - zmeny, deformity, problémy a pod. Pričom na ten istý problém sa môžu použiť 3 až 4 frézy a navyše, posudzovanie v suchom stave neskresľuje daný problém.

Ďalší rozdiel je v použití náčinia. Napr . skalpelom sa síce pokožka na chodidle olupuje veľmi rýchlo, ale do hĺbky. Frézami pedikérka pracuje tiež rýchlo, ale veľmi šetrne.

Rozdiel, ktorý najviac pedikérka ocení hneď na začiatku je pracovný úkon vykonávaný na nechtoch. V porovnaní s klasickou pedikúrou umožňuje prístrojová pedikúra pracovať s nechtami oveľa lepšie a efektívnejšie. Necht má dobrú priestorovú pamäť a odstrániť jeho deformácie je možné naozaj jedine prístrojovou pedikúrou!

Nehovoriac o odstránení  kurieho OKA . Odstránenie pomocou prístrojovej pedikúry je absolútne bezbolestné. Pedikérka ho odstráni špeciálnou frézou až do hĺbky. Správne odstránenie kurieho oka nebolí, ide veľmi ľahko a netečie pri tom krv. Pri klasickej pedikúre sa kurie oko postupne odštepuje.

Odstránenie akýchkoľvek foriem zrohovatenej pokožky ( zatvrdnutí , mozoľov ) na chodidle sa prístrojovo vykonáva fyziologicky. Koža po takomto zákroku nemá sklon rýchlejšie rásť, nohy sú ľahké, nič ich netlačí a nebolí.

Pedikérka môže prístrojovou pedikúrou ošetrovať aj chodidlá diabetika. Tie sa nesmú namáčať do vody.

Čo by sme mali vedieť o svojich nohách a chodidlách?

Vďaka nohám môže človek behať, chodiť, skákať a tancovať. S ich pomocou sa dostane v daný čas na dané miesto. Môžeme povedať , že bez nôh sme ako bez rúk. A čo pre nich robíme, aby vyzerali na patričnej úrovni? Bohužiaľ často nič.

Nevhodná obuv - pôvod väčšiny ochorení nôh. Ísť spať s neumytými nohami znamená ľahnúť si s množstvom toxínov na nohách, ktoré počas dňa nohy vylučujú.

STAVBA CHODIDLA

Nohy človeka - vzor dokonalosti. Sú zložené z 26 kostí ( dohromady môžeme napočítať štvrtinu kostí z celého tela ), 33 kĺbov,112 väzov; nohy majú zložitý systém krvných ciev a nervov. Všetky uvedené časti medzi sebou vzájomne pôsobia, čo umožňuje človeku sa elegantne pohybovať. Päta a klenba chodidla plnia úlohu tlmičov od úderov a nárazov, ktoré vznikajú pri každom kroku. Chodidlá sú každodenne zaťažované oveľa viac ako ostatné časti tela a preto majú častejšie úrazy.

Tvar nôh, ich veľkosť, výška vnútorného oblúka chodidla, ako aj dĺžka prstov nôh sú u každého človeka iné, sú dané geneticky. Náchylnosť k niektorým ochoreniam nôh, vrátane plochej nohy ako i chodidla " Mortona " dedíme po rodičoch. Ak vieme, aké problémy nôh majú naši rodičia, mali by sme dbať na prevenciu pred ich vznikom. Nohy nám neodpustia nedbalý prístup.

ZÁKLADNÉ PODMIENKY ÚSPECHU - STAROSTLIVOSŤ O NOHY

Používať hydratačné a zmäkčujúce krémy. Aspoň 2 - 3krát do týždňa po sprchovaní používať pemzu a výživný krém.

NECHTY NA NOHÁCH

Nechty na nohách trpia rôznymi poúrazovými narušeniami, alebo zlou starostlivosťou, nedostatočným krvným obehom, ochorením. Patrí sem:

 •     hematómy, modriny
 •     pomliaždenie šliach
 •     zhrubnutie nechtov
 •     plesne
 •     krivé nechty
 •     porucha pigmentácie
 •     lámavosť
 •     nepravidelný rast

Čo nám môže prezradiť chodidlo?

Každé, dokonca nedoliečené ochorenie, i keď pred mnohými rokmi, akékoľvek narušenie v činnosti organizmu zanechávalo na chodidlách stopy.

Záhyby ( vrásky ) - nie však čiary podobné na rukách. Hlboké záhyby na pätách upozorňujú na reumatizmus, zápal sedacieho nervu, ochorenie močového mechúra, orgánov, ktoré sa nachádzajú v oblasti malej panvy, tiež problémy s bedrovými stavcami. Hlboká vráska na vonkajšom okraji chodila, zo strany päty, hovorí o poruche funkcie štítnej žľazy aj o zlyhaniach v činnosti slinivky a žalúdka. Mezi prvým a druhým prstom nôh sú reflexné zóny 7. krčného stavca, srdca, žilných ciev srdca a aorty. Pri poruche činnosti týchto orgánov sa tu môžu objaviť vrásky. Krátke vrásky pod 5. prstom zanechávajú zlomeniny či pomliaždeniny pokiaľ nie sú doliečené.

Zmeny na koži

 • Drsná, zrohovatená koža, praskliny na pätách, na vonkajšom okraji chodidlá, na brušku veľkého palca, poukazujú na oslabené trávenie a zažívanie, problémy so žalúdkom a poruchu látkovej výmeny.
 • Tvrdá zhrubnutá koža, ktorá sa znovu objavuje bez ohľadu na to, že ich odstraňujeme, nám signalizuje vznik zatvrdnutín a opuchlín v zodpovedajúcich orgánoch.
 • Stvrdnutie kože pod 2. a 3. priehlavkovou kosťou svedčí o nedoliečenom ochorení priedušiek. Pokiaľ u fajčiara v tejto oblasti hrubne koža, pozor na pľúca. Stvrdnutá koža po okraji bruška veľkého palca a na jeho boku svedčí o prenesených úrazoch lebky a ťažkých mozgových otrasoch. Ak v tejto oblasti začne koža žltnúť, je to signál o nepriaznivom stave v oblasti hlavy .

Tvrdú kožu nie je vhodné hĺbkovo odstraňovať, pretože pod touto pokožkou sú meridiány poškodených orgánov. Ak sa koža úplne odstráni, akoby sme obnažili daný orgán a môžu vzniknúť následné zápalové procesy. Zdrsnenie kože na čelnej strane veľkého palca svedčí o zónach čelných dutín, nosa a hrdla.

Farba kože

 • Žltá koža na plôške a po celom chodidle - poruchy pečene, pankreasu, močového mechúra.
 • Šedivá farba kože - sklony ku kŕčom a spazmom a tiež k rozšíreným žilám.
 • Červená farba plosky na okraji chodidlá svedčí o reumatizme alebo artritíde a tiež o poruche nervovej sústavy.
 • Celkové začervenanie kože na chodidlách svedčia o poruchách srdcovo - cievnej sústavy.
 • Studená (ľadová) a vlažné chodidlá - u človeka žijúceho v každodenných stresoch a silných emóciách.

Mozole

Ak sú na prstoch, medzi nimi a pod nimi - pozrite sa na zuby, nosné dutiny . Tiež to môže signalizovať problémy s chrbtom.

 • Na 2. a 3. palci - priame problémy so žalúdkom.
 • Medzi 4. a 5. palcom - poruchy činnosti srdca, pečene, močového mechúra.
 • Na 5. palcami zvrchu a zboku - daná oblasť je spojená s hrdlom a ušima. Na päte, obyčajne špicaté - poruchy pohlavných orgánov.
 • Zhrubnutá stvrdnutá masť na vonkajšej strane chodidla - problémy s chrbtom - a na vnútornej strane - s hrubým črevom.
 • Hrubá koža na vonkajšej strane veľkých prstov svedčí o poruche výmenných procesoch.

Dôležité upozornenie: Ak sa hrubá koža neodstráni - neodstráni sa ani problém príslušného orgánu.

Aké hygienické zásady je potrebné pri pedikúre rešpektovať?

Dôležité hygienické zásady, ktoré je potrebné rešpektovať pred výkonom služby:

 • Pred výkonom je každý zákazník oboznámený s možnými zdravotnými rizikami a spôsobom ochrany zdravia.
 • Nevykonávajú sa výkony na chorej koži a chorých nechtoch.
 • Pred výkonom, pri ktorom môže dôjsť k porušeniu celistvosti pokožky, sa pokožka musí na mieste zákroku očistiť a dezinfikovať prípravkom s baktericídnym a virucídnym účinkom.
 • Pri poranení zákazníka alebo pracovníka alebo krvácania v priebehu výkonu, sa musí postihnuté miesto okamžite opláchnuť vodou a následne dezinfikovať prípravkom s baktericídnym a virucídnym účinkom.
 • V prípade znečistenia rúk biologickým materiálom sa ruky musia umyť a dezinfikovať prípravkom s baktericídnym a virucídnym účinkom.
 • Každému zákazníkovi sa vždy na začiatku dezinfikujú chodidlá dezinfekčným prostriedkom určeným na dezinfekciu rúk, rovnako si ruky dezinfikuje aj odborný pracovník.

Pracovní nástroje a pomůcky při výkonu služby přístrojová pedikúra:

 • Na pracovisku je možno používať len pracovné nástroje a pomôcky na jednorazové použitie (napr. určité druhy pilníkov) alebo pracovné nástroje a pomôcky na opakované použitie, ktoré je možné ľahko čistiť a dezinfikovať.
 • Pracovné nástroje a pomôcky na opakované použitie musí byť po každom zákazníkovi dôkladne mechanicky očistené (napr. nádoby na vodný spa kúpeľ) a to umyté vriacou vodou s prídavkom saponátu a dôkladne osušené.
 • Pracovné nástroje, ktoré môžu spôsobiť poranenie (napr. manikúrne kliešte alebo nožničky, ako i exkavátor ), musia sa dezinfikovať prípravkom so širokým spektrom účinnosti prípadne sterilizovať.
 • Plochy, pracovné nástroje a pomôcky, ktoré sa znečistia biologickým materiálom, musí byť pred čistením dezinfikované prípravkom so širokým spektrom účinnosti.
 • V prípade sterilizátora, kontrola účinnosti musí byť vykonaná bioindikátormi:
 • po inštalácii prístroja
 • po 200 sterilizačných cykloch, najmenej však raz ročne
 • pri pochybnostiach o sterilizačnej účinnosti
 • po každej oprave prístroja
 • Pracovník pre výkon služieb je vybavený osobnými ochrannými prostriedkami, predovšetkým pracovným odevom a pracovnou obuvou, tiež uterákom a mydlom. Pracovný odev musí mať vždy čistý, menia si ho po každom znečistení biologickým materiálom a to ihneď.
 • Pracovník nemá na rukách žiadne šperky, na pokožke rúk nesmie mať žiadne hnisavé, zápalové alebo iné ochorenie.

Kozmetika

Ako ovplyvňuje starnutie kože fajčenie?

Výskumy dokazujú, že koža fajčiarky starne 4krát rýchlejšie, ako u žien, ktoré nefajčia. Na vine sú voľné radikály. S každou cigaretou vniká do organizmu veľké množstvo týchto agresívnych zložiek s voľnými väzbami. Na ceste hľadania pevnejších väzieb nešetria nič, čo im stojí v ceste, útočia na steny buniek, snažia sa dostať do ich vnútra, aby zmenili informáciu v jadre buniek, čo má za následok vznik druhej " kvality " novovzniknutej bunky. Okrem toho, nikotín zužuje krvné kapiláry, čím sa zhoršuje prietok krvi a následne dochádza k zhoršeniu prívodu kyslíka. Na koži fajčiarky sa ďalej prejavuje nedostatok vitamínov, pretože značná časť vitamínov " ide " na neutralizácii voľných radikálov. Hlavne koži chýba vitamín C - ten je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu , taktiež vitamíny А , Е , provitamín a beta - karotén.

Prečo sa mi tvoria uhry?

Pretože v čase dospievania prebúdzajúcej sa hormóny aktivujú mazové žľazy v koži, ktoré vylučujú nadmerné množstvo mazu. Kožné bazálne bunky sa pomerne rýchlo delia a množstvo dcérskych buniek uzatvára ústia vlasových folikul.

Maz nemôže odtekať a vzniká klasický " Uher " - komedón . Čierna hlavička je spôsobená nahromadením tmavého pigmentu - melanínu, nie nečistotou. Zmeny pH kože podporujú rozmnoženie baktérií v uzavretom folikule, čím dochádza k zapáleniu a k tvorbe akné. U niektorých jedincov tento problém môže pretrvávať až do veku 30 až 40 rokov. Nesnažte sa samy uhry vytláčať ani inak odstraňovať, lebo vtlačíme baktérie hlbšie do kože a stav sa ešte zhorší. Infekcia sa tak môže rozšíriť. Navyše si " vyrobíte " jazvy a škvrny . Radšej sa včas zverte do rúk kozmetičky.

Mám veľmi suchú pokožku. Čo je príčinou suchosti kože?

Základnou príčinou suchosti kože je znížená produkcia mazových žliaz a tým zhoršený kožný hydrofilno - lipidový film (lipidy znamená tukový, hydrofilný - schopný viazať vodu a zabrániť tak odparovaniu vody z povrchu pokožky). Zároveň s vekom mení obsah hormónov a zníženou hladinou estrogénov pokožka hrubne, je čoraz suchšia, ubudol tzv. dobrý kolagén, ktorý je hlavnou príčinou nedostatku vody. Preto suchá pleť potrebuje také prípravky, aby nahradili stratu vody z povrchu kože, obnovili lipidovú bariéru (ceramidy, rôzne rastlinné oleje, antioxidanty, ktoré spomaľujú prekyslenie okysličenie lipidov, vitamíny E , C , karotenoidy , antioxidačné enzýmy a iné). Látky, ktoré dokážu v priebehu dňa znížiť odparovanie vody a v prípade zvýšeného pôsobenia vonkajších vplyvov, v dôsledku čoho dôjde predsa len k odpareniu, dokážu uvoľňovať stratenú vodu (chitosan , polysacharidy, vodné morské riasy a pod).

Možno to znie príliš odborne, ale chceme upútať vašu pozornosť na fakt, že je naozaj na umení profesionála (kozmetičky, ktorá je schopná posúdiť), " ušila na mieru " kozmetické prípravky na vašu pleť a zbavila ju problémov.

Ešte pár slov k suchosti. Stresy, potenie, vnútorné ochorenia, rôzne umývacie a odličovacie prípravky s nedostatočnou schopnosťou vytvoriť na pokožke komfortný hydrofilno - lipidový plášť a obnoviť pH, ďalej UV žiarenie, rôzne ďalšie vonkajšie vplyvy (vietor, chladné počasie) - to všetko ovplyvňuje suchosť.

Pri správnom posúdení vašej pleti i pokožky na tele podľa ročného obdobia, aktuálneho stavu, veku a istých dedičných dispozícií a pri vhodnom stanovení domácej starostlivosti vhodnými prípravkami, sa zbavíte súčasných problémov a navyše tak predídete predčasným prejavom starnutia (hlboké vrásky, ovisnutá a ochabnutá koža, začervenanie, popraskaným žilkám, hyperpigmentácie ...).